Antje skrev til Qigongbrevkassen med følgende Hej Vibeke!
Oplevede dig på græsplanen ved Husmandsstedet efter et kursus sidste år og syntes rigtig godt om den måde du arbejdede med Qigong!
Jeg har problemer med, at falde i søvn og i det hele set, at sove en hel nat! Går jeg tidligt i seng kl. 22 er jeg lysvågen kl 3 /4! I den senere tid har jeg flere gange overhoved ikke sovet, eller højst en time, og jeg vil så gerne få gavn af regeneration af galde+ levertiden i hvert fald, men tankerne kører, selvom jeg har mediteret!
Har hørt, at der findes en øvelse, hvor man dæmper ilden med vandet!Bliver glad for en ide! Smil Antje

Valentinsudfordring med Qigong
Valentinsudfordring med Qigong Valentinsudfordringen med Qigong er et seks dages ritual, der fokuserer på hjertemeditation og selvomsorg. Gennem daglige øvelser på fem minutter kombineres åndedræt, visualisering og nervesystemsregulering for at


